Spotkania kolędowe w parafii

Zgodnie zaleceniem Księdza Arcybiskupa i zapowiedzią Księdza Proboszcza, podobnie jak i w roku ubiegłym nie było w parafii tradycyjnej kolędy. W ostatnim tygodniu w naszym kościele odbywały się tylko tzw. spotkania kolędowe. Podczas Mszy św. codziennych o godz. 17.00 mieszkańcy poszczególnych dzielnic mieli okazję uczestniczyć we Mszy św. odprawianej w ich intencji. Wysłuchali również słowa kapłana w odniesieniu do posługi ewangelizacyjnej w rodzinie. Następnie było poświęcenie wody, a przy śpiewie kolęd wręczone zostały foldery kolędowe poświęcone obecnemu tematowi Roku Liturgicznego, modlitwy rodzinne i pamiątkowe obrazki. Na koniec każda rodzina otrzymała kapłańskie błogosławieństwo na przeżywanie  każdego dnia Nowego Roku. Parafianie na ogół przychodzili na Eucharystię z błogosławieństwem indywidualnym dla ich rodzin, a ci którzy mieli takie życzenie, czy chcieli poświęcić dom zapraszali kapłana do siebie.