Jasełka i Koncert Kolęd

W dniu 6 stycznia w godzinach popołudniowych w Domu Ludowym w Tarnawie Górnej odbył się występ grupy Oazowej Dzieci Bożych i Młodzieży, która zaprezentowała Jasełka Bożonarodzeniowe.
W rolę aktorów udanie wcieliły się dzieci młodsze, zaś grupa młodzieżowa zrzeszona w Zespole wokalno-muzycznym AMORIA opracowała pod okiem Pani mgr Malwiny Zych-Oklejewicz aranżację muzyczną w postaci pięknie zaśpiewanych kolęd. Nad całością Jasełek czuwał ks. Marcin Padowski. Scenografię wykonała Gabrysia Zarzyczna. Przedstawienie wywołało ogromny aplauz wśród licznie zgromadzonej widowni złożonej z dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród gości znaleźli się także ks. Prałat Jan Krupiński, Dyrektor MGOKiS w Zagórzu P. Edward Mąka, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy P. Marek Marcinik oraz wiele innych znanych z życia publicznego osób.

Po spektaklu przyszedł czas na koncert kolęd i pastorałek Zespołu ARABESKA działającego przy Świetlicy Wiejskiej w Tarnawie Dolnej a prowadzonego prze z instruktora muzycznego P. Malwinę Zych-Oklejewicz. Misternie wykonane i opracowane utwory porwały ponownie wszystkich widzów, którzy rzęsistymi oklaskami nagrodzili wszystkich wykonawców.

Na zakończenie nie obyło się bez zasłużonych podziękowań dla twórców tego spotkania: dzieciom i młodzieży zaangażowanej w występ oraz dla ich opiekunów. Podziękowania złożył P. Marek Marcinik Przewodniczący Rady Miejskiej i jednocześnie Sołtys sołectwa Tarnawa Górna oraz Janusz Krajnik Prezes Stowarzyszenia Nasza Przyszłość Tarnawa – które zaangażowało się w pomoc techniczną i organizacyjną występu. Słowa uznania za bezinteresowna pomoc i zaangażowanie skierowane zostały do Pani mgr Malwiny Zych-Oklejewicz oraz ks. wikariusza Marcina Padowskiego. Młodzi wykonawcy otrzymały za swój trud słodycze ufundowane przez Stowarzyszenie.

Na koniec głos zabrał Ks. proboszcz Jan Krup[iński, który jak zwykle humorystycznie podziękował i tym którzy występowali i tym którzy przyszli na ten występ. Zaznaczył że na młodzież naszej Parafii nie można narzekać , gdyż udowadniają swoja wartość swoim zaangażowaniem i pracą na rzecz dobra wspólnego.

Opr. JK