Niedziela Palmowa

Zbliża się Niedziela Palmowa. Tradycją tej Niedzieli jest święcenie palm na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W dawnych czasach do tego dnia szykowano się już od środy popielcowej. Ścinano gałązki wierzbowe i wkładano do wazonu z wodą by na Niedzielę Palmową były piękne. Przystrajano je bukszpanem, cisem, kolorowymi wstążkami i kwiatkami z bibuły.

Dzieci klas młodszych naszej szkoły włączają się w tradycje Niedzieli Palmowej. „Zerówka” kręci z bibuły „trawkę” i kwiaty aby w Niedzielę przynieść swoją palemkę do kościoła. Klasy młodsze przygotowują wspólnie już od kilku lat ponad 5 metrowa palmę. Wykonują kolorowe kwiaty, przynoszą „zieleninkę” i pomagają nauczycielom w wykonaniu palmy. Ważnym momentem i największą radością jest przeniesienie gotowej palmy do Kościoła.

W tym roku również dzieci z przedszkola mają swoją palemkę, której powstawaniu dzielnie towarzyszyły przytrzymując ją, podając kwiaty i wspólnie transportując ją do Kościoła, gdzie przeżywały jak co roku swoją Drogę Krzyżową pod przewodnictwem swoich opiekunów.

HK