Odpust w Olchowie

28 maja 2012 r., w Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła, jak co roku w Olchowie odbyły się uroczystości  odpustowe. Tegorocznej Mszy św. odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Adam – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Olchowie będącego własnością Diecezji Sandomierskiej. <<Po remontach Dom ten/dawna szkoła/ prezentuje się okazale.
Podczas homilii Ks. Adam skoncentrował się na Osobie Matki Bożej za pośrednictwem której możemy wiele uprosić u Jej Syna. Zachęcał do nawiązania bliższej relacji z Bogiem za pośrednictwem Maryi Matki Kościoła. Uroczystości odpustowe zakończyły się procesją z Najświętszym Sakramentem i i udzielonym Nim błogosławieństwem zebranych uczestników Mszy odpustowej.

Opr. JK