Urodziny w przedszkolu

    Tradycją naszego Przedszkola stało się świętowanie urodzin naszych wychowanków.  Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego Święto”. To właśnie ten mały człowiek w danym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inne dzieci zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość. Dla podkreślenia tego Święta, na głowę Jubilata zakładana jest korona, która wyróżnia go tym samym spośród dzieci i przypomina o tym wydarzeniu wszystkim w ciągu całego dnia.

          Najczęściej solenizanci przynoszą w tym dniu do przedszkola słodycze i częstują nimi koleżanki i kolegów, a dzieci składały im życzenia urodzinowe i śpiewają tradycyjne „100 lat”. Życzenia dziecku składają również wychowawcy, wręczając od wszystkich dzieci i pracowników Przedszkola drobny prezent urodzinowy. Ten dzień związany jest również z pewnymi przywilejami, solenizant może „nic nie robić”, a pozostałe dzieci chętnie wyręczają go w sprzątaniu po wspólnej zabawie.

          Dla rozwoju dziecka ważne jest, aby od czasu do czasu znalazło się w centrum zainteresowania. Oznacza to bowiem, że nie jest tylko jednym z wielu w grupie , lecz kimś naprawdę wyjątkowym i niezastąpionym. Działania te mają na celu min. umocnienie wiary w siebie u dziecka oraz uczą niezbędnych i pożądanych postaw przydatnych w następnych etapach Jego rozwoju.

JK