Triduum Paschalne

W dniach 20, 21 i 22 marca 2008 r. w Wielkim Tygodniu nasza Parafia przeżywała Triduum Paschalne, które podobnie jak w roku ubiegłym miało bardzo uroczysty przebieg.  Przeżycia związane z Męką Pana Jezusa były uzupełnione piękną oprawa muzyczną i śpiewem nasze parafialnej Scholi oraz włączeniem się w oprawę liturgiczną osób dorosłych członków grup parafialnych. Pomimo dłuższych niż zazwyczaj uroczystości w tych dniach, uczestnicy Triduum nie odczuwali zmęczenia głównie za sprawą podniosłego nastroju i niebywałych przeżyć z tym związanych. Cała oprawa świętego Triduum to zasługa ks. Krzysztofa Żołyniaka, który poddał ten pomysł i czuwał nad jego realizacją.  W poszczególnych dniach dodatkowo czuwania prowadziły grupy parafialne, a straż przy grobie trzymali junacy straży pożarnej, harcerze a także dodatkowo modlitewnie czuwały dziewczęta z Oazy dziecięcej i ministranci.

Szczególnym przeżyciem w Wielki Piątek było Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów Gimnmazju im. Jana Pawła II w Tarnawie dolnej pod kierownictwem ks. Krzysztofa Żołyniaka, Pani Marii Obal i Pana Bogdana Nycza.

HJK

.