Pielgrzymka do Strachociny

19 maja w Strachocinie już po raz XVII odbyła się ogólnodiecezjalna pielgrzymka Akcji Katolickiej do św. Andrzeja Boboli. W spotkaniu tym uczestniczyli również przedstawiciele naszej Parafii, opiekun POAK Ksiądz Prałat Jan Krupiński wraz z 14 parafianami. Wszyscy pielgrzymami zebrani na Bobolówce uczestniczyli w programie słowno - muzycznym , przygotowany przez dziecięcy zespół  ,, Bobolanum'' . Dzieci w swym słowie i  pieśniach przekazali kult św. Andrzeja Boboli w Strachocinie . Asystent diecezjalny Akcji Katolickiej ks. Prałat  Józef Niżnik zapoznał zebranych pielgrzymów z historią miejsca i rodziny Bobolów.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Arb. Józef Michalik wraz z 130 kapłanami . Ksiądz Arcybiskup wygłosił  też okolicznościowe kazanie. Po zakończeniu Mszy św. wręczył nominacje na asystentów i prezesów 4 nowym parafiom naszej Diecezji , które weszły w struktury Akcji Katolickiej. Jako Diecezja możemy się poszczycić liczbą 295 parafii w których  działają Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej.

Krystyna Zajdel

Zobacz galeria