Sylwester 2007

Działający przy naszej Parafii Ruch Światło-Życie z inicjatywy ks. Krzysztofa Żołyniaka zorganizował w Świetlicy Wiejskiej w Tarnawie Górnej bezalkoholową Zabawę Sylwestrową, na którą zaprosił wszystkich chętnych parafian, dzieci i młodzież z Oazy i spoza Oazy, rodziny z Domowego Kościoła Rejonu Lesko oraz członków innych grup parafialnych.  Organizacją imprezy od strony kulinarnej zajęły się rodziny Domowego Kościoła z naszej parafii, a od strony muzycznej Oaza Młodzieżowa i ks. Krzysztof. W programie oprócz tańców oraz zabaw towarzyskich przewidziana była Msza św. na powitanie nowego 2008 roku, odprawiona tuż po godzinie 24 przez ks. Krzysztofa. Po Mszy św. zabawa została ponownie wznowiona i trwała do wczesnych godzin rannych. Łącznie w tym„nietypowym” Sylwestrze wzięło udział ponad 80 osób, w tym blisko 20 uczestników co bardzo cieszy, to osoby spoza Ruch Światło-Życie, które „zaryzykowały” i postawiły na ten sposób powitania Nowego Roku. Zabawa była przednia, a jej uczestnicy powiedzieli sobie na zakończenie „…do zobaczenia w przyszłym roku”. Niezapomniane przeżycia towarzyszyły nam wszystkim podczas pierwszej w 2008 roku Eucharystii, tym bardziej że dołączyła do nas jeszcze dość spora liczba parafian, którzy w łączności z uczestnikami zabawy chcieli przeżyć to szczególne i niespotykane dotąd w naszej parafii powitanie Nowego Roku.

HJK