Msza św. przedszkolaków

16 października 2008 r. w XXX rocznicę rozpoczęcia  pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, miała miejsce uroczysta Msza św. z udziałem dzieci  i ich rodziców oraz wychowawców Przedszkola Niepublicznego im. Ks. Prałata Józefa Jakieły. Podczas Eucharystii dzieci zanosiły modlitwy w intencji Ojca Świętego o jego Beatyfikację, w intencji Patrona Przedszkola Ks. Prałata J. Jakieły, jak również w intencjach własnych, za siebie swoich rodziców i wychowawców Przedszkola. Modlitwa dzieci to przede wszystkim wdzięczny śpiew i odważnie wypowiadane „Zdrowaś...” podczas odmawianego wspólnie Różańca. Dziecięce głosy podczas modlitwy wywoływały u dorosłych nie dające się ukryć wzruszenie. Nawet Ks. Proboszcz Jan Krupiński nie krył radości ze wspólnej modlitwy i obiecał odwiedzić dzieci w przedszkolu z workiem cukierków, czym wywołał zrozumiałe poruszenie wśród Przedszkolaków. Obietnicy z resztą dokonał odwiedzając Przedszkole następnego dnia, a do dźwigania słodkiego prezentu zaprosił Ks. Proboszcza Zbigniewa Łuca z Parafii Łukowe. Z tych odwiedzin wszyscy byli bardzo radzi – szczególnie zaś dzieci, które na życzenie Miłych Gości ochoczo zaśpiewały kilka piosenek z przedszkolnego repertuaru. Wydarzenia te upamiętniają także załączone do artykułu fotografie.

HiJK