Rekolekcje przed Bierzmowaniem

W dniach 9-11 maja 2008 r. w Ośrodku Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie w Rzepedzi odbyły się zamknięte rekolekcje Ewangelizacyjne dla młodzieży z naszego Gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież brała udział w nabożeństwach, konferencjach, grupach dzielenia, a najważniejszym punktem dnia była wspólna Eucharystia.

Każdy dzień miał inne przesłanie:

Piątek:  „Bóg mnie kocha”- zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie do rekolekcji.

Sobota: „Bóg mnie wyzwala”- Wszyscy przystąpili do sakramentu pojednania. Wieczorem konferencja na temat nałogów podsumowana pantomimą. Następnie uczestnicy „spalili w ogniu bożki, które ich zniewoliły”. W grupach dzielenia każdy mógł podzielić się swoimi poglądami i porozmawiać na różne tematy.

Niedziela: „Bóg mnie prowadzi” – Tego ostatniego dnia każdy z uczestników wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa i przyjął Go jako swojego Pana.

Wszyscy wrócili do domów napełnieni nową mocą, radośni i szczęśliwi. Każdy na swój sposób  przeżył te trzy dni z Bogiem. Wewnętrznie wyciszeni, dojrzali przyjmiemy Sakrament Bierzmowania. Rekolekcje pomogły  nam przygotować się do tego szczególnego dnia- Zesłania Ducha Świętego.

 

Sylwia Furdak - „Sylwi”