I Parafiada - Tarnawa 2008

W ostatnią niedzielę (17.08) zgodnie z zapowiedzią na Stadionie LKS Tarnawa odbył się piknik sportowo-rekreacyjny pod nazwą „I-sza Parafiada – Tarnawa 2008”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa” oraz M-GOKiS w Zagórzu.

Imprezę rozpoczął mecz piłki nożnej w którym reprezentacja Parafii Tarnawa uległa Parafii Łukowe 2:4. Następnie odbyły się biegi w kategorii przedszkolaków, klas I-III oraz klas IV-VI. Zdobywcy miejsc 1-3 zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodzeni nagrodami. Dzieci radziły sobie dzielnie w wyścigach rowerowych, rzutach do celu lotkami i piłeczkami na rzepy, w rzucie beretem na odległość oraz przeciąganiu liny. Dorośli próbowali także swoich sił mężczyźni w podnoszeniu ciężarka i łamaniu na rękę, kobiety w rzucie wałkiem do ciasta na odległość i przeciąganiu liny. Widzowie mogli także obejrzeć efektowny pokaz grupy akrobatów ulicznych z Sanoka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się  występy zaproszonych zespołów artystycznych: Orkiestry dętej  z Jaćmierza, Zespołu SAN z Zasławia, Zespołu Łukowianie, Scholi Parafialnej, oraz cieszącej się największym aplauzem Kapeli ZAGÓRZANIE.

Uczestnicy mogli spróbować swojskie wypieki, grochówki wojskowej i pysznej grillowanej kiełbaski.

Niebywałym powodzeniem cieszyła się LOTERIA FANTOWA w której to każdy zakupiony los był pełny i brał dodatkowo udział w losowaniu dziesięciu nagród głównych wśród których znalazły się: PenDrive, 2 torby turystyczne, torba podróżna, Fotel rozkładany, 2 okapy kuchenne, namiot turystyczny, żywy biały baran oraz najcenniejsza nagroda główna ROWER GÓRSKI . O 19.30 odbyło się losowanie tychże nagród z Loterii fantowej. Barana wylosowała mieszkanka Tarnawy Górnej, rower górski stał się własnością mieszkanki Sanoka. Pozostałe nagrody pozostały w większości na terenie Parafii Tarnawa. O 20.00 – rozpoczęła się ZABAWA OGRODOWA która trwała do północy, a do tańca BAWIĄCYM SIĘ ŚWIETNIE UCZESTNIKOM przygrywał zespół KOKO z Leska.

ORGANIZATORZY DZIEKUJĄ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA LICZNE PRZYBYCIE I JUŻ DZIŚ SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ MIESZKAŃCÓW GMINY ZAGÓRZ I POWIATU SANOCKIEGO ZA ROK NA II PARFIADĘ 2009.

Jednocześnie dziękujemy tą drogą ludziom o Wielkim Sercu za wsparcie PARAFIADY w postaci nagród loteryjnych.

Dochód z tej imprezy przekazany zostanie na potrzeby i wsparcie grup i zespołów dziecięcych i młodzieżowych działających na terenie Parafii Tarnawa Górna!!!

Imprezę sponsorowały instytucje i firmy z terenu powiatu sanockiego, min.:

Urząd MiG w Zagórzu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu, Wójt Gminy Sanok, Firma Handlowa „BAJKA”, POGLESZ – firma ochroniarska, Firma Handlowa” MEDIA MARKET”, Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, Firma Przewozowa TARZAN, PZU S, PZU Życie S.A., Salon Komputerowy MERLIN, Firma CIARKO, Ks. Prałat Jan Krupiński Proboszcz Parafii Tarnawa Górna, Kręgi Domowego Kościoła i Akcja Katolicka przy Parafii Tarnawa Górna, STOWARZYSZENIE Nasza Przyszłość – TARNAWA.

Organizatorzy:   SERDECZNIE DZIEKUJĄ ZA POMOC W ORGANIZACJI IMPREZY:

Druhom z OSP  w Tarnawie Dolnej, Firmie Przewozowej P. St. Chmury, Komendantowi Policji w Zagórzu, Kręgom Domowego Kościoła i Akcji Katolickiej przy Parafii Tarnawa Górna, młodzieży z UKS GIMBALL, Prezesowi LKS Tarnawa, Firmie TARZAN, Radom Sołeckim wsi Tarnawa Dolna i Tarnawa Górna, Młodzieży Oazowej z Parafii Tarnawa Górna.

Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa” oraz M-GOKiS w Zagórzu.