Parada Niepodległości

Około 250 osób podzielonych na 12 reprezentacji szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu sanockiego przedstawiło swoją wizję najważniejszych w dziejach Polski wydarzeń. Uroczystości rozpoczęły się na sanockim Rynku, skąd wyruszyła parada. Wycieczka historyczna, która była główną nagrodą dla szkół uczestniczących w Paradzie Niepodległości trafiła do Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej oraz I LO w Sanoku. /e-sanok/
   To już drugi z rzędu sukces tarnawskiej podstawówki. W ubiegłym roku zajęli oni także I miejsce a w nagrodę pojechali na 2-dniowa wycieczkę do Poznania-Gniezna i Biskupina. W Tym roku grupa uczniów klas od IV do VI przygotowała i zaprezentowała na sanockim rynku ocenioną najwyżej „Scenę przysięgi Tadeusza Kościuszki na rynku krakowskim początkującą Insurekcję Kościuszkowską”. Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunom naszych uczniów P. Wiesławie zając i P. Mariuszowi Kluczyńskiemu.
    Tą drogą opiekunowie pragną podziękować rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się także finansowo w wykonanie przepięknych strojów.
      Raz jeszcze widać, ze właściwa współpraca szkoły z domem rodzinnym uczniów może i przynosi sukcesy i radość uczniom. Dokąd pojadą uczniowie w tym roku rozstrzygnie się początkiem maja. Już dziś zachęcamy kolejnych uczniów do zaangażowania się w niecodzienny sposób zdobywania wiedzy historycznej.

Na podstawie relacji P. Mariusza Kluczyńskiego