Mikołaj w przedszkolu

„Mój kochany Mikołaju, tak długo czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem”

 W piątek, 7 grudnia, wszystkie dzieci z Przedszkola w Tarnawie z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy w oddali nie dzwoni dzwonek i ciągle spoglądały w niebo, wypatrując sań z reniferami. W ten uroczy, grudniowy dzień, do Przedszkola przybyli aktorzy Artystycznej Sceny PRL z Krosna z przedstawieniem dotyczącym Świąt Bożego Narodzenia. Dziewczynka Gabrysia przypomniała dzieciom świąteczne zwyczaje i opowiedziała o zimowych zabawach. Dzieci słuchały jej z uwagą i same mogły pochwalić się swoją znajomością obyczajów świątecznych oraz rodzajów zabaw na śniegu. Gabrysia wraz z dzieciakami napisała list do Świętego Mikołaja z prośbą o wspaniałe prezenty. Kolega Gabrysi – Marcinek, nigdy nie lubił Świąt, ale na szczęście szybko zrozumiał, że są naprawdę wyjątkowe, ciepłe i rodzinne.

W czasie wspólnych zabaw, śpiewów i tańców, do przedszkolnego okna zapukał upragniony gość. Dzieci poznały go po dużej, czerwonej czapce i siwej brodzie. Maluchy i starszaki były uśmiechnięte i bardzo radosne widząc, że kochany Mikołaj wchodzi do sali z workiem pełnym prezentów. Najpierw wszyscy przywitali gościa piosenką „Jadą, jadą sanie”, a następnie Mikołaj zapytał swoim grubym głosem: „Czy wszyscy w tym roku byli grzeczni?”. Każdy twierdził, że był bardzo grzeczny i zawsze posłuszny. Nawet panie musiały odpowiedzieć, czy były dobre, troskliwe i kochające. Mikołaj wręczał paczki każdemu z osobna. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, które na początku troszkę bały się siwej brody, później podchodziły do Mikołaja z wielką ochotą. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, gdy mogły odpakować swój tajemniczy worek. Mikołaj był w tym roku bardzo hojny. Każdy dostał wspaniałe zabawki, autka, lalki, słodycze oraz prezenty do przedszkolnej sali.

Pomimo wspaniałej atmosfery, Święty Mikołaj musiał jednak opuścić dzieci, ponieważ miał jeszcze tego dnia wiele paczek do rozdania. Dzieci pożegnały ukochanego Mikołaja, który obiecał, że na pewno odwiedzi nasze Przedszkole za rok. Dziękujemy kochanemu Mikołajowi za dobre serce, prezenty i za to, że potrafi uszczęśliwić wszystkie dzieci na całym świecie.