Uroczystości Jubileuszowe

Dzień 23 kwietnia 2008 r. to dzień odpustu parafialnego połączony z jakże doniosłym dla całej Parafii świętem 100-lecia istnienia naszej Parafii.  Główne obchody miały miejsce podczas uroczystej sumy odpustowej o godz. 11.30. Uroczystościom przewodniczył Arcb. Metropolita Przemyski – Przewodniczący episkopatu Polski Józef Michalik. W koncelebrze Mszy św. znaleźli się obok Arcybiskupa ks. proboszcz Jan Krupiński oraz wszyscy żyjący księża rodacy: senior - Ojciec Kalikst i dużo młodsi księża ks.: Marek, Jacek, Łukasz i Paweł. Podczas procesji na wejście poświęcona i odsłonięta została Pamiątkowa Tablica poświęcona założycielom parafii oraz fundatorom i budowniczym naszego kościoła. Potem nastąpiło powitanie Arcybiskupa przez przedstawicieli dzieci, młodzieży, dorosłych członków oraz gospodarza  naszej Parafii ks. Prałata Jana Krupińskiego. Krótki rys historyczny powstania Parafii przedstawił zebranym P. Stanisław Zarzyczny jeden ze współautorów książki „Stulecie Parafii…”. Podczas homilii Arcybiskup odniósł się zarówno do Patrona Parafii – Św. Wojciecha, jak również do Jubileuszu parafialnego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością także księża pracujący kiedyś w naszej parafii, siostry zakonne pochodzące i pracujące w naszej parafii oraz inni zaproszeni goście. Uroczystości kościelne zakończyło błogosławieństwo nowego Tabernakulum i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Nad bardzo sprawnym przebiegiem całości czuwał nasz wikariusz ks. Krzysztof Żołyniak, który także odpowiadał za przygotowanie całej liturgii, śpiewu i obstawy poszczególnych części uroczystości.

Po uroczystości zaproszeni goście na czele z ks. Abp. Michalikiem udali się do salki w budynku gospodarczym na poczęstunek. Ksiądz Arcybiskup raz jeszcze pogratulował Parafii Jubileuszu i starannego przygotowania całej uroczystości.

Tą drogą ks. Jan i ks. Krzysztof dziękują wszystkim parafianom, którzy dopomogli w organizacji i przygotowaniu parafialnej uroczystości.

Redaktorzy strony w imieniu wszystkich parafian dziękują ks. Proboszczowi Janowi i ks. Wikariuszowi Krzysztofowi za trud włożony w przygotowanie i organizację tego dla nas parafian tak ważnego i wielkiego wydarzenia. Bóg zapłać i Szczęść Boże na dalsze lata Waszej duszpasterskiej pracy.

HJK