Dzień Świętości Życia

Marsze dla Życia, duchowe adopcje, projekcje filmów pro-life, konferencje na temat ochrony życia - tak w całym kraju obchodzone były Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia, przypadające w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W naszej parafii wprowadzeniem w ten dzień była piątkowa Droga Krzyżowa Dzieci Nienarodzonych. Po jej zakończeniu Ks. Marcin zachęcił wszystkich do dobrowolnego podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W Uroczystość Zwiastowania, w  poniedziałek po Mszy św. pokazany został dokumentalny film pt. „Basia”, opisujący krótkie życie żony i matki oddającej życie synkowi - małemu Mateuszkowi. Po filmie było nabożeństwo przyjęcia w duchową adopcję dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Radością dla parafii jest fakt, że poprzez modlitwę w intencji dziecka, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, uratowane zostanie życie 40 dzieci, gdyż tyle zostało złożonych Duchowych Adopcji.

Duchową Adopcje można podjąć w każdym czasie, a trwa ona przez dziewięć miesięcy.

HK