Rocznica Niepodległości na sport

W dniu 10 listopada 2008 r. w godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej Szkoły w Tarnawie Dolnej odbył się 15 Turniej piłki siatkowej mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Miejskiej Rady w Zagórzu rozgrywany z okazji 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Organizatorami Turnieju byli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej oraz STOWARZYSZENIE Nasza Przyszłość – Tarnawa. Turniej otworzył Dyrektor Gimnazjum w Tarnawie Dolnej nawiązując do obchodów 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz do pięknej tradycji tarnawskiego Turnieju rozgrywanego co roku z tej okazji już od piętnastu lat.  W tegorocznych zawodach wzięło udział 5 drużyn: gościnnie drużyna Aresztu Śledczego z Sanoka, Młody Czaszyn-drużyna młodzieżowa, Orlik Tarnawa-drużyna młodzieżowa, Stary Zagórz oraz współorganizatorzy Turnieju – drużyna: Nasza Przyszłość – Tarnawa. Rozgrywki toczyły się w 2 grupach, w wyniku losowania w grupie A zagrały ze sobą drużyny: Aresztu Śledczego, Młodego Czaszyna oraz Starego Zagórza, a w grupie B los skojarzył w bratobójczej walce drużyny: Orlik Tarnawa i Nasza Przyszłość – Tarnawa. Wyniki poszczególnych meczy:

           Grupa A:        

  1. 1.      Młody Czaszyn – AŚ Sanok 2:1
  2. 2.      Stary Zagórz - AŚ Sanok 2:0
  3. 3.      Stary Zagórz - Młody Czaszyn 2:0

         Grupa B:

  1. 1.      Orlik Tarnawa - Nasza Przyszłość – Tarnawa 0:2

 

W meczu o 3 miejsce: Młody Czaszyn – Orlik Tarnawa 2:0

 

W meczu o 1 miejsce: Nasza Przyszłość – Tarnawa - Stary Zagórz 3:2 – mecz finałowy grano w pełnym wymiarze setów – drużyna z Tarnawy przegrywała już 2:0 ale zdołała się podnieść i wygrała kolejny 3 sety odnosząc zwycięstwo w całym Turnieju.

Ostateczna kolejność drużyn w Turnieju po rozegraniu wszystkich meczy ustaliła się następująco:

  1. 1.      Nasza Przyszłość – Tarnawa
  2. 2.      Stary Zagórz
  3. 3.      Młody Czaszyn
  4. 4.      Orlik Tarnawa
  5. 5.      Areszt  Śledczy Sanok

        Wszystkie drużyny uczestniczące w Turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dodatkowo drużyny  z miejsc 1-3 otrzymały piękne puchary ufundowane i wręczone na zakończenie zawodów przez P. Adama Malca Przewodniczącego Miejskiej Rady w Zagórzu.

          W zwycięskiej drużynie Nasza Przyszłość – Tarnawa zagrali: gościnnie w I meczu Wojciech Gosztyła, a ponadto Sylwester Czerniewicz, ks. Marcin Padowski, Zenon Mackiewicz, Adam Zarzyczny, Adam Malec i Janusz Krajnik. W drużynie Orlik Tarnawa zagrali: Piotr Poliniewicz, Paweł Krajnik, Mateusz Marcinik, Sylwester Paszko, Robert Stach, Mateusz Kozakiewicz, Bartosz Głowacki i Paweł Poliniewicz.

         Organizatorzy dziękują drużynom za sportową postawę oraz ambitna walkę, a także kibicom za liczniejsze niż zwykle przybycie na zawody i właściwą postawę.

JK