Książka "Stulecie parafii..."

W dniu 11 kwietnia 2008 roku do Proboszcza naszej parafii ks. Jana Krupińskiego dostarczony został cały nakład książki wydanej z okazji 100-lecia istnienia nasze Parafii a zatytułowanej „Stulecie Parafii Tarnawa Górna 1908-2008”. Książka została napisana z okazji tegoż Jubileuszu przez grupę redakcyjną – mieszkańców naszej parafii. Obok zamieszczamy fotografię książki wydanej na kredowym papierze, która liczy sobie 12 głównych rozdziałów zapisanych na 342 stronach i zawiera blisko 400 czarnobiałych i kolorowych fotografii ilustrujących najważniejsze wydarzenia od początku istnienia naszej parafii aż po dzień dzisiejszy. Książka sprzedawana będzie od niedzieli 13 kwietnia 2008 r. aż do wyczerpania nakładu, przed i po każdej Mszy św. przez P. Krystynę Zajdel w Bibliotece przykościelnej oraz przez P. kościelnego Kazimierza Stacha. Jej cena wynosi 40 zł.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do zakupu tej wyjątkowej  i bardzo przez wszystkich oczekiwanej pozycji. Życzymy jednocześnie dobrej i pożytecznej lektury.

Tą drogą autorzy książki dziękują za okazałą pomoc tym mieszkańcom naszej parafii, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami, dokumentami i fotografiami i dzięki którym ta książka nabrała dużego kolorytu. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą życzliwość!!!

Od dnia 16 kwietnia 2008 r. w sklepiku przykościelnym można kupić wiele akcesoriów religijnych min: modlitewniki, różańce, książki religijne, medaliki, krzyżyki itp. Od dnia 17 kwietnia znajdują się także w sprzedaży okolicznościowe widokówki związane ze 100-leciem istnienia naszej Parafii – w sumie 8 różnych opracowań graficznych. Widokówki są pomysłem Akcji Katolickiej, a projekt graficzny kart wykonał P. Adam Zarzyczny. Zachęcamy do kupna tych opracowań jako Jubileuszowej pamiątki.

Dodatkowo można także zakupione przedmioty (książki i kartki) opieczętować okolicznościową pieczęcią.

HJK