I Komunia sw.

Piękny miesiąc maj to okres Komunii św.

W naszej parafii do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się trzy lata na lekcjach katechezy. W klasie drugiej przygotowaniem objęci zostali również rodzice, którzy uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez katechetę ks. Krzysztofa Żołyniaka.

16 maja przystąpiły do Sakramentu Pokuty, a 18 maja uczniowie klas drugich na Mszy św. o godz. 12.00 uczestniczyły po raz pierwszy w pełni w Eucharystii.

Dzień ten był dniem szczególnym. W stuletniej historii naszej parafii po raz pierwszy w obecności Księdza Biskupa dzieci klas drugich przystąpiły do Sakramentu Eucharystii.  Z rąk Księdza Biskupa Adama Szala przyjęły  po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swego serca:

 Klasa II a:  Baraniewicz Joanna, Chmielarczyk Laura, Furdak Monika, Kotlarczyk Marzena, Kotula Patryk, Malec Przemysław, Michalik Dominik, Miętus Kacper, Pałacki Kamil, Rosiek Karol, Sidorska Klaudia, Smorul Adrian, Stach Gabriela, Stach Jagoda, Stach Sabina, Zarzyczna Patrycja                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Klasa II b: Błażowski Mateusz, Dubik Patrycja, Jaworski Patryk, Klim Magdalena, Kudlik Aleksandra, Marcinik Dominika, Piszko Renata, Poliniewicz Kamil, Radwańska Wiktoria, Smorul Kamila, Tkacz Gabriela, Wołk Sara, Wróbel Kamila, Wróbel Natalia, Zarzyczny Miłosz, Zych Katarzyna

 

Dopełnieniem I Komunii św. będzie Biały Tydzień i Uroczystość Bożego Ciała.

W dniach 30 – 31 maja dzieci pierwszokomunijne udadzą się na pielgrzymkę do Pani Jasnogórskiej połączoną z wycieczką klasową: Łagiewniki -  Kraków – Częstochowa – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Ludźmierz – Stary Sącz.

 

Obejmijmy te dzieci modlitwą aby jak najdłużej zachowały w swych sercach Chrystusa i nie zapominały o nim w swoim dziecięcym zabieganiu.