XIX Turniej siatkarski

W dniu 9 listopada w tarnawskiej sali gimnastycznej odbył się XIX Turniej Siatkarski o Puchar Burmistrza MiG Zagórz. Ta cykliczna impreza organizowana w minionych latach przez nauczycieli SP, Gimnazjum oraz członków Stowarzyszenia Nasza Przyszłość – Tarnawa. W bieżącym roku w zawodach wystąpiły 4 drużyny: ZST, BLAZZERSI(juniorzy TSV Sanok), WIR stary Zagórz i Nasza Przyszłość TARNAWA które rozegrały między sobą spotkania systemem każdy z każdym i do wygranych 2-ch setów.  I miejsce w tym turnieju z kompletem zwycięstw zajęła najmłodsza wiekowo drużyna BLAZZERSI złożona z juniorów TSV Sanok. II miejsce zajęła najstarsza wiekowo drużyna gospodarzy Nasza Przyszłość TARNAWA, która swoje starcie o I miejsce w turnieju przegrała po zaciętym spotkaniu na przewagi 0:2(24:26, 23:25) ze zwycięzcami Turnieju. III miejsce zajęła drużyna ZST  która w meczu bezpośrednim wygrała z WIREM Stary Zagórz również na przewagi 2:0(27:25, 25:23). Drużyna „Nasza Przyszłość – Tarnawa” grała w składzie Janusz Krajnik, Adam Malec, Tadeusz Mąka, Zbigniew Łukowski, Krzysztof Łukowski, Jakub Penar oraz Leszek Faluszczak. W drużynie ZST wystąpili min. Chłopcy z naszej Parafii tj. Mateusz Marcinik s. Józefa, Sylwester Czerniewicz oraz Mateusz Piszko. Trzy najlepsze drużyny otrzymały z pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Burmistrza MiG Zagórz. Nagrody wręczyli Dyrektor MGOKiS w Zagórzu P. Edward Mąka oraz Dyrektor Gimnazjum im. JP II w Tarnawie Dolnej P. Melchior Ryniak. Turniej zorganizowali: MGOKiS w Zagórzu, Gimnazjum im. JP II w Tarnawie Dolnej oraz STOWARZYSZENIE „Nasza Przyszłość TARNAWA”.

Opr. JK