Powitanie wiosny

                                                                                                                                       „Przyszła wiosna roześmiana do zwierząt i ludzi.
                                                                          Zaświeciła jasnym słonkiem: czas się już obudzić!”.

Dzieci z przedszkola i szkoły długo oczekiwały nadejścia wiosny. Gdy tylko stopniał śnieg, wypatrywały przez okno pierwszych kwiatów, ptaków i słońca. Codziennie obserwowały, jak przyroda potrafi się zmieniać.

20 marca uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej na czele z marzanną, kukłą przygotowaną przez klasę ”0”b, udały się nad rzekę Kalniczkę. Tam zgodnie z tradycją wrzuciły kukłę – symbol zimy, do wody by odpłynęła do morza.

W tym samym dniu również przedszkolaki razem ze swoimi paniami przygotowały marzannę - kukłę ze słomy, wstążek oraz kolorowych materiałów. Zgodnie z tradycją maluszki i starszaki wybrały się na podwórko, aby spalić kukłę. Pożegnalny orszak z zimową panną na czele wyglądał kolorowo i bardzo wesoło, co wprawiało w dobry humor wszystkich przechodniów.

Dzieci śpiewały na cześć wiosny piękne piosenki i wznosiły okrzyki radości, miały okazję pobawić się na placu zabaw, nacieszyć ciepłym powietrzem i poszukać zwiastunów nowej pory roku. Dla przedszkolaków najważniejsze były jednak zabawki – zjeżdżalnia, huśtawki, i piaskownice, które zima przez wiele miesięcy „okrywała” puszystym śniegiem.

Red.