"Bieszczady chwalą Pana..."

W dniu 25 października 2008 r. na zaproszenie Parafii Czarna, dziewczęta z naszej Scholi parafialnej wzięły udział w II Festiwalu Piosenki Religijnej „Bieszczady chwalą Pana”. Sam festiwal poprzedziła uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Rojka, który w homilii przywołał osobę Ojca Świętego Jana Pawła II ukazując Jego związki z Bieszczadami. W plecaku Karola Wojtyły, który towarzyszył mu w wędrówkach min. po Bieszczadach, znalazły się Jego laska nieodłączny towarzysz wypraw górskich oraz buty – raczej nie turystyczne – te które zakładał już jako Papież. Ps. W przyszłym roku będziemy mogli poznać nieco bliżej Ks. Biskupa Mariana Rojka, ponieważ będzie on udzielał Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej.

Nasze dziewczęta startowały w kategorii zespołów młodzieżowych i odniosły niebywały sukces zajmując bezapelacyjnie I-sze miejsce. W skład zespołu wchodziły Kasia Krajnik, Monika Sikora oraz Dominika Stach na co dzień uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej. W repertuarze dziewcząt znalazły się śpiewane na 3 głosy utwory: „Ojcze nasz” i „Cisza”. Aranżację muzyczną opracowała i podczas konkursu przygrywała dziewczętom Kasia Kardasz. Dominika Stach startowała ponadto w kategorii solistów, gdzie utworami „Moje marzenia” i „List do Pana Boga” odniosła także sukces zdobywając Wyróżnienie. To pierwszy i mamy taką nadzieje nie ostatni sukces dziewcząt ze Scholi parafialnej na tym i innych festiwalach. Wyjazd na Festiwal był możliwy dzięki ks. Marcinowi, który zgłosił udział, zawiózł i zaopiekował się uczestnikami, za co dziękują mu tą drogą tak uczestnicy jak i ich rodzice. Serdecznie gratulujemy dziewczętom sukcesu i życzymy następnych. Kasi Kardasz dziękujemy za opracowanie muzyczne oraz wykonanie podkładu muzycznego do wszystkich piosenek.

HiJK